עיצוב אופנה | סטיילינג | בית ספר לעיצוב – אופנה

 

מה זה עיצוב אופנה ?

עיצוב אופנה – תחום אומנותי – שבו מעצבים בגדים .

בשונה מעיצוב תלבושות של קולנוע או תיאטרון – שבו עונה שבה בגדים עוד אקטואליים – היא עונה אחת בלבד , בעיצוב אופנה – זה מתפרס על שתי עונות – או חורף סתיו – או קיץ חורף .

יש מעצבי אופנה כלליים – שמעצבים בגדים ועזרי לבוש בשביל הכלל , ויש מעצבי אופנה – שמעצבים בשביל עשירונים עליונים – מעצבי אופנה אילו נקראים – מעצבי עילית . לקוחות פרטיים מזמינים בגדים , או הבגדים נמכרים בחנויות בודדות .

בתחום אופנה עילית מתעסקים – חלק קטן ממעצבי האופנה – רובם מתעסקים באופנה של המונים – ניתן לרכוש בגדי מעצבים בקניונים השונים . מותגים כמו קלווין קליין , ראלף לורן וכדו ..

את תחום האופנה מחלקים ל 3 סוגים :

עיצוב להמון – בגדים אלו פתוחים לשווקים גדולים ושונים ברחבי העולם – הבגדים מיוצרים בתקנים זהים , ובגדלים שהם סטנדרט , החומרים המרכבים בגדים אלו בדרך כלל אינן יקרים – לקחו חומרים יותר זולים, עיצבו אותם – והפכו אותם למשו יפה ועכשווי.

בדרך כלל מי שקובע איך ומה – בעיצוב להמון – זה מעצבים שמקבלים את הדגמים ממעצבים בכירים בתחום עיצוב ההמונים . עיצוב המוני זה בדרך כלל לא עומד בקצב של 2 האופנות הבאות – יוצא לשוק משו חדש – מעצבי ההמון רואים ומחשים דגם שיהיה לא יקר ורלוונטי – בשל כך תמיד יש פער של עונה – בין עיצוב המוני – לשאר . הייצור בשיטה זו משתמש השיטות גזירה שונות – במכונות תפירה אוטומטיות וחומרים לא יקרים על מנת להוריד את המחירים .

אכן גם מעצבי העל – לוטשים יותר ויותר עיניים להמון הרחב – שם נמצא הרבה כסף וקהל לקוחות גדול .

העיצוב השני הינו עיצוב מקולב – זה לא ייצור המוני מחד , ומאידך זה לא ייצור עילית – לא בונים גזרה או בגד למישו מסויים , אבל החומרים יקרים , גזירת הבד איכותית – וכנל המוצר המוגמר – בגדים אלו לא מיוצרים בצורה המונית אלא בכמות קטנה , – מחירי בגדים אלו – בשל הדברים שציינתי – לא זול , די יקר האמת . מציגים בגדים אלו במהלך " שבוע תצוגה " – בבתי אופנה – פעמיים בשנה – לפני כל עונה .

העיצוב השלישי – הינו עיצוב על  – עיצוב זה נתפר ללקוח פר הזמנה – בודקים לו את המידות את הצרכים ואת הרצונות , חומרי הגלם של מוצר כזה יקרים מאד , ושיטות העבודה מקצועיות מאד .

עושים תפירה ידנית מורכבת – מה שעוד יותר מייקר את עלות העבודה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *