רופאים | ביטוח לרופאים | אחריות מקצועית – אחריות מקצועית רפואית

ביטוח אחריות מקצועית רפואית

אז רציתם לרצות את אמא , הלכתם ללמוד רפואה על שלל גווניה , אבל ..יכולות לקרות גם טעויות – או ח"ו רשלנות . כנגד זה כדאי לעשות ביטוח אחריות מקצועית רפואית .

נדיר מאד , שרופא ישלם פיצוי כספי ללקוח , בעת תביעה על רשלנות מקצועית . רופא ממוצע – עשה ביטוח אחריות מקצועית רפואית כדי למנוע לעצמו בעיות – אילו שישלמו יהיו חברות הביטוח שאצלם נעשה ביטוח אחריות מקצועית רפואית של אותו רופא , או בית החולים / הקופת חולים הרלוונטית .

איך נקבעת עלות הפרמיה אותה ישלם הרופא בביטוח אחריות מקצועית רפואית? ממה נגזרות העלויות בביטוח זה ?

עלות הפרמיה בביטוח אחריות מקצועית רפואית – נקבעת בהתאם לגובה הסיכון שבו יכולה להימצא חברת הביטוח . ואתם בטח מנחשים – כי ככל שהסיכון גדול יותר – עלות הפרמיה תהיה יקרה יותר – וכמו כן כמות התביעות ההולכת וגוברת בשנים האחרונות בתחום הרפואי – גם תורמות לעליית מחיר הפרמיה בביטוח אחריות מקצועית רפואית.

אז האם ביטוח אחריות מקצועית רפואית הוא מוצר שמגן רק על רופאים , האם יש אנשים נוספים בתחום שביטוח אחריות מקצועית רפואית – מגן עליהם .

בד"כ מוצר כזה  – של ביטוח אחריות מקצועית רפואית – מתאים לאנשים העוסקות במקצועות הבאים :

אנשי רפואת גןף  – כמו רופאים בשלל תחומים ,

אנשי רפואת שיניים – ובכללם – רופאי שיניים , סייעות , שינניות

אנשי בריאות הנפש – כמו פסיכולוגים , פסיכיאטריים , תרפיסטים , עובדים סוציאליים – גם ישתמשו בביטוח אחריות מקצועית רפואית.

אנשים המתעסקים  – בריפוי בע"ח – וורטרינר , או כזה המטפל בחיות בית .

טיפול שיקומי – פיזיוטרפיסטיים , או אנשים אחרים ממקצועות השיקום . גם מטפלים אלטרנטיביים יכולים להשתמש בביטוח אחריות מקצועית רפואית.

סייעי לידה – דלות , או יועצי הנקה והריון גם להם ביטוח אחריות מקצועית רפואית – יכול לה יות שימושי .

האם הפוליסות של הגורמים השונים זהות ? לא ממש אבל די דומות . מה שמבדיל בין העוסקים השונים – זה שנות כיסוי ביטוח אחריות מקצועית רפואית – יש כאלו שזה פג להם אחרי תקופה יותר קצרה , ויש כאלו שאחרי זמן ארוך יותר .

חלק מפוליסות אלו נותנות כיסוי אם האירוע חל בעת הכיסוי גם אם התביעה הוגשה לאחר מכן , וחלק נותנים כיסוי רק אם גם האירוע וגם התביעה חלו בתקופת הכיסוי .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *