טיט לריצוף– מרכיב מרכזי

טיט לריצוף

כאשר אנו רוצים לבנות את ביתנו המושב בו חלמנו לגור, או כאשר אנו משפצים את הבית שבו אנו גרים שנים אנו עובדים רבות עם חומרי בנייה.

רוב האנשים עובדים עם קבלנים מוסמכים שהם עושים להם את כל עבודת הבנייה ודואגים שהמוצר הסופי יהיה כפי שרצו. האם פעם חשבנו מאילו חומרים מורכב ובנוי למעשה הבית בו אנו גרים? כמובן שביתנו בנוי ממגוון רב של חומרים בשילובים שונים, כל חומר מיועד עבור מטרה אחרת, כאלה המהווים את הקונסטרוקציה, את הרצפה שלנו או את צבע הקירות. אך החומר הנפוץ ביותר בבית שלנו יהיה כמובן הטיט לריצוף.

 

טיט לריצוף הוא למעשה סוג של תערובת אשר מגיעה בצורת אבקה. תערובת הטיט לרוב מורכבת מצמנט, סיד, חול ומים ומשמשת להדבקת לבני בניין ולטיח. תערובת זו בעצם מצפה את רוב שטח הקירות של ביתנו הקטן ומסייעת בהחלקתם. כיום משתמשים בטיט לריצוף עבור צורות רבות של בניות אך השימוש הנפוץ ביותר הנעשה עם הטיט הוא עבור ריצוף.

 

השימוש הנעשה עם הטיט

 

לטיט כאמור שני שימושים מרכזיים, השימוש הראשון הוא כחומר הדבקה של לבני הבניין. לבני בניין מהוות חלק אינטגרלי וכמעט בלתי נפרד מבניית בתים כיום. לבני הבניין מאפשרות בניית מבנה עמיד ויציב, שחוסם רעשים ומבודד יחסית מהסביבה, זאת בעלות מינימלית. כמובן שאנו יכולים לבנות את כל קירות הבית החיצוניים והפנימיים מבטון, אך זה יהיה כבד מדי עבור היסודות ויקר מאוד. לבני הבניין הרבות שמהוות את קירות ביתנו מודבקות על ידי תערובת הטיט. ישנו את הדיוק המיוחד של בעלי המקצוע אשר יודעים להכין את תערובת הטיט בצורה האידאלית שלו ולהשתמש בטיט בצורה נכונה, בטיחותית ויעילה. באופן זה ניתן לבנות את אשר רוצים בקלות רבה על ידי שימוש בחומר עיקרי זה. הללו אשר מתעסקים בתחומי בנייה מבינים עד כמה טיט לריצוף הוא חומר בנייה אשר לא ניתן להמשיך בלעדיו משום שכפי שאמרנו משמש חומר זה עבור הדבקת לבני הבניין.

 

תכונות תערובת הטיט

 

שימוש נוסף ומשמעותי לתערובת הטיט לריצוף הינו החלקת שטח הפנים של הקירות בביתנו. לבני הבניין הינם לבנים מחוספסות ובנייתם אחד על השני יוצרות לעתים רבות מגרעות ובליטות בקירות ביתנו החיצוניים והפנימיים. התכונות המיוחדות של תערובת הטיט מאפשרות לנו להשתמש בה להחליק את קירות ביתנו בצורה אידאלית. תערובת הטיט נדבקת בצורה טובה מאוד ללבני הבנייה בה אנו משתמשים ובנוסף מספיק חלקה ודינמית על מנת שנחליק אותה לפני שתתקשה ותיצור מרבד אחיד. כאשר בעל מקצוע מנוסה עושה את העבודה אז ניתן לראות את התוצאה הסופית.

אמנם טיט אינו הדבר הראשון שאנו חושבים עליו בעת בניית בית מגורים, אך יש לשים דגש רב בחומר זה מכיוון שכאמור, הוא מרכיב מרכזי בדירות ובבתים בה נחייה בעתיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *