חומרי בניה לקבלנים – כך תבחרו אותם נכון

עגורן , אתר בניה, חומרי ביניין

בחירת חומרי בנייה היא אחת המאתגרות אך החשובות שהקבלן צריך לדעת לעשות.

קבלנים ברמות ביצוע שונות, החל ממי שבונים מבנים ניידים על כלונסאות או בלעדיהן, ועד קבלנים העוסקים בבניית בטון של בתים ובניינים בגבהים שונים, צריכים לדעת לא רק אלו חומרי בניה יהיו טובים ואיכותיים, אלא באיזו נישת בנייה ללכת: בנייה רגילה או בנייה ירוקה. ההבדל בין השניים מתבטא בלא מעט פרמטרים

פליטת גזי חממה לעומת בנייה נקייה


בטון, מלט ובנייה מאבן זו בנייה שיש להשתמש בה בטיט להדבקת החלקים הקשים, חומר זה, כשבא במגע עם בטון או אבן גורם לפליטת גזי חממה, כלומר זו בנייה לא ירוקה. יחד עם זאת, ניתן לשלב בניית בטון עם בנייה ירוקה כך שהנזק יהיה מופחת.

יצירה בעץ עמיד לעומת יצירה בעץ שחשוף למפגעי הסביבה

עץ עמיד הוא טיק דרום אמריקאי, סקויה, איפאה וקומרו, קיימים סוגים שונים של ברוש כמו ברוש לימונים או ציפרס בהם ניתן לבנות בחוץ ללא חשש מהתבלות העץ. באופן עקרוני, עצים שלא עברו אימפרגנציה ושימון חשופים למפגעים סביבתיים יותר מהשאר, ולכן הם יתאימו יותר ל חומרי בנייה בתוך המבנה.

ברזל לבנייה לעומת ברזל לחדרי מיגון

ברזל לבנייה משמש כאמצעי עזק לבניית בטון. בטון הוא לא חומר בניה שניתן לקפל או לבצוע עם סכין על מנת להטמיע בו מסילות, גלגלות או דלתות הזזה ללא ברזל בטון, אחרת הקיר יתמוטט. לעומת זאת, ברזל שמשמש לחדרי ביטחון הוא ברזל שמורכב על החלון על מנת שברגע האמת ניתן יהיה להגיף את הזכוכית ולהחליף אותה בברזל ובכך ליצור חדר 100% עמיד ובטוח מפני התקפות טילים. בבתים חדשים, חובה על פי חוק לבנות חדרי מיגון.

המלצות על חומרי בניה חדשים מהשנים האחרונות

טיח אקרילי – טיח לעיבוי חדרים רטובים כמו חדרי אמבטיה ומטבח תוך יצירת טקסטורה חדשה ללא חשש מהתקלפות או התמוטטות הקיר החדש.

טיח תרמי – טיח המשמש להגנה מקור. מתקינים אותו בחוץ על מנת למנוע את כניסתו. הוא מהווה בדרך כלל את שכבות הקצה: או את השכבה הראשונה של הבטון או את האחרונה, זו שבולטת החוצה.

גבס – חומר בנייה המשמש לבניית יציקות גבס להנמכות תקרות, ולעיטור קירות. ניתן גם לבנות ממנו התקני אחסון ומדפים מוארים ב- LED.

צבע ספארי – צבע בעל טקסטורה מיוחדת היוצר שכבה מחוספסת של גוון, ללא קשר לצבע הנבחר או לאמצעי הצביעה. מתאים לכל מי שמחפש אקשן בעיצוב ביתו תוך יצירת תבנית עיצוב מעניינת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *